hydraulik kraków

menu

Przed samodzielną naprawą spłuczki zakręć dopływ wody i spuść wodę ze zbiornika.

Jak naprawić spłuczkę

Cieknąca woda z rezerwuaru jest często bagatelizowanym problemem. Nie mamy czasu wykonać samodzielnie naprawy, albo żal nam pieniędzy na hydraulika. Problem trochę uprzykrza życie gdy np.  „naprawa” polega jedynie na zakręcaniu dopływu wody. Dlatego zwykle z prawdziwą  naprawą czekamy kilka tygodni. Problem z pozoru banalny, ale czy wiesz, że wystarczy, aby z toalety nieprzerwanie wypływał strumień o szerokości 1mm, to w ciągu doby tą wodą byłbyś w stanie zapełnić po brzegi całą wannę? Mam nadzieję, że zachęciłem Cię do działania.

Masz dwie możliwości – pierwsza, dzwonisz do hydraulika pod nr. 573 242 372 i masz problem z głowy. Druga możliwość –  naprawiasz usterkę sam.  Tych co chcą spróbować własnych sił zachęcam do dalszego czytania.

Krok pierwszy

Przed samodzielną naprawą spłuczki zakręć dopływ wody do toalety (zawór powinien znajdować się przy wężyku). Spuść wodę ze zbiornika, a następnie otwórz pokrywę. Jeżeli na dnie zbiornika zostanie woda, możesz użyć gąbki aby ją wchłonąć. Pamiętaj, by przed rozmontowaniem jakichkolwiek części przyjrzeć się jak mechanizm spłuczki jest zbudowany.

Szukamy przyczyny

  • Uszkodzony pływak

Pływak to plastikowy pojemnik, który ma unosić się na powierzchni wody. Położenie pływaka reguluje dopływ wody. Gdy spłuczka napełni się wodą, pływak osiąga wyznaczony poziom i zamyka zawór. Przyjrzyj się dokładnie pływakowi. Zobacz czy nie ma w nim dziur, przez które wydostaje się powietrze, a w jego miejsce wlewa się woda. Dziurawy pływak uniemożliwia prawidłową współpracę z dozownikiem. Jeśli znalazłeś małą dziurkę, to możesz zakleić ją używając kleju do tworzywa. Jeśli dziura jest sporych rozmiarów, to należy wymienić pływak na nowy.

  • Zużyta Uszczelka

Uszczelki zaworu regulującego dopływ wody należy co jakiś czas wymieniać. Najczęstszą przyczyną wadliwego działania spłuczki jest właśnie zużyta uszczelka. Wilgoć sprawia, że uszczelki się zużywają i przestają prawidłowo spełniać swoją rolę. Uszczelka znajduje się nad wylotem wody i trzeba ją wyciągnąć. Przed wymianą uszczelki przyjrzyj się jej dokładnie, bowiem powodem wycieku  może być też jej podwinięcie, albo dostanie się pod nią brudu (jest to sytuacja naprawdę rzadka, ale czasem się zdarza). Jeżeli oczyszczenie, oraz poprawa jej położenia nie przyniesie efektu powinieneś wymienić ją na nową. Zabierz starą uszczelkę do sklepu, aby dopasować odpowiedni rozmiar, po czym nałóż zakupioną uszczelkę na stare miejsce.

Prawda, że nie jest to skomplikowane? 
Jeżeli powyższe działania nie pomogły zadzwoń. Przyjadę i pomogę.

Jeśli jednak nie masz czasu, albo nie czujesz się na siłach aby samodzielnie wykonać naprawę, to chętnie wyręczę Cię i naprawię spłuczkę. Jestem fachowym hydraulikiem. Wiem, że zrobię to tak aby, działało przez długi czas.